Mikro E-Defter

>
Mikro E-Defter

Mikro e-Defter

Mikro e-Defter uygulaması

Mikro e-Defter gönderme şirketinizin düzenli e-Defter beratları sözleşme danışmanlığı kapsamında Firmamız GİB e tarafından gönderilir. güncellemeler yapıldığında, uzman ekibimiz güncellemeleri gönderir.

e-Defter mi?

Şekil hükümlerine bakılmaksızın, Vergi Usul Kanunu (VUK) ve/veya Türk Ticaret Kanunu uyarınca saklanması gereken kitaplarda yer alması gereken bilgileri içeren bir elektronik kayıt kümesidir.
Mikro E-Defter avantajları
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak hazırlanan dergi ve genel muhasebe belgelerini, e-mikro güvence ile yasal olarak belirlenmiş bir süre boyunca elektronik ortamdan IOP’YE gönderilen dosyalar şeklinde saklar.
Mikro yazılım e-fatura kullanıcısı olmasanız bile, e-kitabımı kullanabilir ve e-kitap hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
GİB kimliği, e-belge detayları, vb. veriler otomatik olarak E-kitap programınıza aktarılır.
Baskı, sertifikasyon, depolama ve depolama yükümlülüklerini ortadan kaldırır ve elektronik olarak kolayca işleyebilirsiniz. Emek ve zamandan tasarruf edersiniz.
Ortak bir formatta ve standartta iç ve dış muayene için hazırsınız.
Şekil hükümlerine bakılmaksızın, Vergi Usul Kanunu (VUK) ve/veya Türk Ticaret Kanunu uyarınca saklanması gereken kitaplarda yer alması gereken bilgileri içeren bir elektronik kayıt kümesidir.

MİKRO E-DEFTER hakkında ne merak ediyorsunuz?

Mikro e-Defter Sıkça Sorulan Sorular,

Mikro E-DEFTER nedir? Nasıl Uygulanır ?

Şekil hükümlerine bakılmaksızın, Vergi Usul Kanunu (VUK) ve/veya Türk Ticaret Kanunu uyarınca saklanması gereken defterlerde yer alması gereken bilgileri içeren bir elektronik kayıt kümesidir. E-defterden kimler yararlanabilir?

  • 1 yer No.lu e-Defter genel Tebliğinde yer alan şartları taşıyan gerçek ve tüzel kişiler e-Defter tutabilirler. E-Defteri nasıl kullanabilirim?

https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru / bağlantıdaki tüzel kişiler internet üzerinden kendi mali mührü ile başvurabilir ve gerçek kişiler internet üzerinden kendi mali mührü veya elektronik imzası ile başvurabilirler.
Kullanıcılar, elektronik muhasebe uygulamasına başvurmak için elektronik fatura uygulaması için sağlanan finansal mührü kullanabilirler. Ayrıca, başvurular posta ile kabul edilir edilmemektedir.MY e-kitaptan yararlanmak için finansal bir baskıya ihtiyacım var mı?
Evet, gelir İdaresi’ne başvurduktan ve mali mührünüzü sağladıktan sonra, e-kitabım uygulamasını kullanabilirsiniz.

E-fatura kullanıcısı olmadan bir e-kitap kullanıcısı olabilir miyim?

1 sayılı e-kitap genel Tebliği’nde yapılan değişiklikle, e-kitap uygulamasının ön koşullarından biri olan e-fatura kullanıcısı olma şartı kaldırıldı. Başka bir deyişle, e-kitap uygulaması kayıtlı bir e-fatura kullanıcısı olmadan kullanılabilir.
Mikro-e-Defter özel entegratörü ile çalışacak vergi mükelleflerinin finansal bir mühür alması gerekecek mi?
Evet, gelir İdaresi’ne başvurduktan ve mali mührünüzü sağladıktan sonra, e-faturayı uygulamanızda özel bir entegratör aracılığıyla kullanacağınızı belirtmeniz yeterlidir.

Bir Mikro e-Defter oluşturmak için ne yapmalı?

http://www.edefter.gov.tr/edefteruyumluyazilimlar.html bağlantıdaki uyumlu yazılımı kullanmanız gerekir. Mikro e-kitap onaylı yazılımı kullanabilirsiniz.

Hem kağıt hem de elektronik defterleri saklamak mümkün mü?

  • 1 numaralı e-DEFTER bildiriminde e-DEFTER bulundurmak zorunda olan şirketler, e-kitaplardan başka bir kitap saklama yeteneğine sahip değildir.

Gönüllü bir e-DEFTER uygulaması mümkün mü?

E-DEFTER uygulamasına gönüllü olarak başvurmak mümkündür. Gönüllü olarak E-kitaplara geçmek isteyenler https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/linkinden başvurabilirler. Başvurmadan önce bir finansal mühür elde edilmeli ve daha sonra elektronik imza kullanımının zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

Her hizmet için e-mikro almalımıyız, Kontör kullanımı nasıl olmalıdır?

Mikro e-Kontör”, tüm e-mikro hizmetleri Mikro Yazılım evi‘ne kullanıldığında, Kontör için ödenen ödeneğe göre alınır.
Bu nedenle, sadece bir kontör mikro modülü kullanan veya kullanmayan şirketler bir kontör satın almak için yeterli olacaktır..

Mikro e-Kontör paketini nasıl satın alabilirim?

Bir satıcı olarak, sonuç yazılımı olarak şarj kurulum hizmetleri sunuyoruz.

Aylık bir mikro şarj paketi satın almam gerekiyor mu?

Her ay almaya gerek yok. Harcadığınız kadar kazanırsınız, hesaplamalar yapabilir ve şarjınızın sonuna yaklaşabilirsiniz.

 

Mikro Yazılım, Donanım & Pazarlama Hizmetleri

Mikro Yetkili Satıcısı İSTANBUL

Mikro Muhasebe Programı Satış ve Eğitim Desteği

Mikro E-fatura, E-Arşiv, E-defter Satış ve Eğitimi

İstanbul Mikro Yazılım Bayi

0531 699 24 64 – 0212 618 80 90

MİKRO Yazılım

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Ara beni
+
Gönder