Mikro Üretim Planlama

>
Mikro Üretim Planlama

Mikro Üretim Planlama

Mikro Üretim Planlama Nedir?

Mikro üretim planlama programı diğer programlardan farklılık olarak MRP ( malzeme ihtiyaç planlaması ) yapmaktadır. Yapısal olarak doru reçete yapısı ve gant aşaması baz alındığı zaman, gerekli planlamayı yapabilmeniz düşünülmüştür. Böylelikle üretim merkezleri baz alınarak hangi yapıda ne kadar üretim gerekli ve yapmanız gereken iş emirleri otomatik olarak planlama yapar.

Üretim sipariş ve stok bazlı uygulanır, iş emirleri ise barkod olarak çıkartılır . Bu bize kim ne kadar , ne zaman, hangi pt yada lot kullanıldı, hangi iş merkezi, varsa hangi fason sorularının yanıtlarını net ve hatasız vermektedir. Yapılan uygulamamızda firmanızın bu çalışmalar ile üretim aşamaları makine parkurları ve personellerimizin kontrolleri konusunda yardımcı olur.

Mikro Üretim Modülü İle Neler Yapabilirsiniz

 • Üretim reçete hazırlama
 • İş merkezleri kontrolleri
 • İş emirleri kontrolleri
 • Üretim personelleri takipleri
 • MRP ile üretim planlama çalışmaları
 • Fason takibi
 • Standart ve Fiili Maliyetlendirme
 • Panel Desteği ile müşteri memnuniyeti
 • Mobil uyumluluk
 • Üretim zaman takipleri
 • Gant şeması

 

Mikro Üretim ve Planlama yapısında iş emirleri takipleri, ve sahada üretimi yapan personeller mikro içi yada kioks cihazları ile çok kolay bir şekilde üretim miktarları ve stok planlaması yapmanız sağlanmış olacaktır.

Mikro Üretim ve Planlama yapısı ile her iş merkezi bir depo ( Yarı mamül depoları ) miktarsal ve finansal işletmenize hükmetmeniz sağlanacaktır.

Bu yapıların ayarlanması ve implamente süreçleri üretim aşamaları bazında sonuç odaklı çalışmanızı sağlamıştır.

Her şey tek ekranda önünüze gelerek mikronun esnek yapısı ile kullanıcı bazlı arayüzlerin tasarımları sayesinde sizler üretimlerinizi müşterilerinize zamanında hizmet ve sorunsuz ürün üreterek yürütürsünüz.

Maliyetlendirme çalışması ve değişken kur uygulamaları ile yapılanmanın işletmenize vereceği yararlar saymakla bitmez.

Üretime sevk ve ürün girişleri operasyonlar ile Mikro Fly ERP yapısında yapılabilmektedir.

Videolarımızda yapılan maliyetlendirme çalışmaları planlamanın ne denli işletmeler için elzem bir durum olduğunu göstermektedir.

Mikro Üretim ve Planlama yapısı bir şirketin tamamen üretim aşamalarını gözlemler isteğe bağlı olarak bir panel ile müşterilerinize üretim aşamalarını gösterebilir üretimin özellikle ihracat yapan firmalar yurt dışı müşterilerine teslim ve yükleme durumlarına kadar net bir şekilde veri akışı sağlayabilirler.

Yapılan üretim çalışmalarımızda üretim birimlerinin takipleri yapıldığı gibi aynı şekilde Fason üretim yapan işletmelerinde net takiplerini yapabilirsiniz.

Fason takiplerinde fasona çıkışlar ve fasonda yapılan ürünleriniz ve fason işletmede bulunan miktarsal analizler de net olarak yapılabilmektedir.

Maliyet çalışmaları yapan işletmeler standart ve fiili maliyet çalışmaları yapmaktadırlar.

Planlama ekranları üretim personellerinin çok kolay bir şekilde iş emirleri girişi yapacakları şekilde hazırlanarak mikronun esnek yapısı ile uygulanabilmektedir. Dokunmatik pc ler ve mobil cep telefonu ve tabletler ile de ekran girişleri mikro ile net bir şekilde entegre olarak çalışmamız sağlanmıştır.

Yapılan çalışmalar da işletme tarafından ok olarak standart yazılım yetmeyen kısımlar ek detay çalışmaları firma isteğine göre yeni tablolar ile açılarak yapılandırılır, yapılan bu çalışma tamamen dinamik olarak yapılmıştır.

Üretim planlama yapan işletmeler tüm bu çalışmaları raporlama sonucu ile süsleyerek diğer üretim takip programlarının 1 adım önüne taşımaktadır.

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart
Ara beni
+
Gönder